Bitcoin Kazanma Ve Çekme Yolları

Bitcoins Kazanma Yolları

Dijital paranın geleceğe ve ona yatırım yapıldığına inanan pek çok Bitcoin destekçisi var. Bitcoin’lere sahip olmanın en popüler yolu, bir Bitcoin alışverişi üzerinden satın almaktır. Bazı insanlar onları daha uzun bir süre ufukta tutmayı tercih edebilir, diğerleri ise bir fırsat buldukça onları satarak kâr etmeyi severler. Diğer varlıklar gibi, düşük alım satım prensibi gibi uygulanır. İlginç bir şekilde, Bitcoin alışverişinde onları satın almaktan farklı olan Bitcoin’leri kazanmanın ve sahip olmanın birçok yolu vardır. İşte Bitcoin meraklılarının keşfedebileceği birkaç seçenek.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoins’in dolaşıma girmesi için serbest bırakıldığı süreçtir. Basit bir deyişle, blok zincirine eklenen ve birkaç Bitcoins formunda kazanç sağlayan yeni bir bloğu keşfetmek için hesaplama açısından zor bir bulmacayı çözmeyi içerir. Şu anda 25 olan blok ödülü (yeni Bitcoins) 2009’da 50 idi ve her 4 yılda bir azaldı) 2009 yılında, madencilik başladığında, madeni paraların üretilebilmesi için düzenli bir masaüstü uygulamasıyla, ancak daha fazla Bitcoins üretildi, madencilik sürecinde zorluklar arttı. Zorluk seviyesiyle mücadele etmek için, madenciler şimdi Özel Entegre Devreler (ASIC) gibi daha hızlı donanımlar, Grafik İşleme Üniteleri (GPU’lar) gibi daha gelişmiş işlem birimleri kullanıyorlar.

Ödeme Olarak Bitcoin Çekme

Bitcoins kazanmanın başka bir yolu da, satılan veya sağlanan ürün veya hizmetler için bitcoin çekme yani ödeme aracı olarak kabul etmek olabilir. Ürün ya da çiçek satan küçük bir mağazanız var, sadece “Bitcoin Accepted Here” yazan bir tabela gösterdiğinizde müşterilerinizin birçoğu bu seçenek üzerinden ödeme yapmayı tercih edebilir. Bitcoins ile ödemeler, QR kodları ve dokunmatik ekran uygulamaları aracılığıyla donanım terminali veya ödeme adresi ile yapılabilir. Çevrimiçi bir işletme için bile Bitcoin’leri kabul etmek kolaydır, sadece ödeme seçeneklerine kredi kartı, net bankacılığı vb. gibi diğer çeşitli yollar ekleyin.