Elektronik Aletler Yaşamımızı Nasıl Etkiledi?

Teknoloji nedir?

Zamanla belirli kişiler tarafından bulunan, geliştirilen ve insanlara sunulan birer alet (eşya) dır. İnsanlar bunları kullanarak yaşamlarını kolaylaştırıyor. Özellikle insan gücünün yetmediği yerlerde kullanılır. Teknolojinin temel amacı insan hayatını kolaylaştırmak, eğitim, eğlence, iletişim vb. gibi günlük hayattaki basit işleri gerçekleştirmek içindir. Zamanla teknoloji gelişir ve hızla devam eder.Elektronik Aletler Yaşamımızı Nasıl Etkiledi?

 Elektronik aletler yaşamımızı nasıl etkiledi?

Her ne kadar da insan hayatını kolaylaştırıyorsa da çoğu insanı, etkisi altına alır ve günlük işlerden alı koyar. Bilimsel bilgiler teknolojinin canlıları tembelleştirdiğini açıklar. Hâlâ da en ufak bir iş bile teknolojik cihazlara yaptırıldığı için şuan insanlar oturdukları yerden bir şeyler yapmaya çalışır ve buda insanı olumsuz etkiler.

Bir diğer etkisi ise en büyük sorun olan iletişim sorunudur. İnsanlar teknolojik cihazlarla zaman geçiriyor bunun için özellikle telefon, tablet, bilgisayar vb… iletişim araçları ile günlük işleri uzaktan halledilebiliyor. Bunun için yüz yüze konuşmaya ihtiyaç duymuyorlar bu olay zamanla telaffuz zorluğu, düşündüğünü anlatamama hatta konuşmayı bile unutmaya sebep olur.

Elektronik Aletler Yaşamımızı Nasıl Etkiledi? Teknolojinin en büyük etkisinden biri olan “Radyasyon” yalnızca insan değil diğer tüm canlılara zarar veriyor ve kurtuluşu zordur. Teknolojik eşyaların çalışması için enerji gerektiğini herkes biliyor. Elektriksel bir manyetik alan etkisi ile bu aletler çalışır ve bu oluşum sürecinde de manyetik alan oluşturur ve bu alan radyasyon dalgasına sebep olur. İnsan vücudunuzdan uzak tutulmalı, özellikle çocuk ve bebeklerin gelişimini etkiler.

Son zamanlarda çoğalan akıl ve ruh sağlı gibi sorunlara yol açar insanlar kendi resim ses veya videoları teknolojik cihazlar aracılığı ile her yerde paylaşırlar