Zayıflama Da İstikrarlı Olmak Gerekir Mi?

Bütün herkesi ilgilendiren sağlık konularının en önemli sorusu; zayıflama da istikrarlı olmak gerekir mi? Çağın en büyük sorunlarından biri olan kilo sorunu gittikçe obezite hastalığı ile çoğalmaktadır. Hormonlu gıdalar, gdo’lu besinler, aşırı asit tüketimi, düzensiz beslenme ile kilo sorunları da gittikçe artmaktadır. İnsanların hayatları artık bin bir çeşit beslenme yöntemi ve zayıflama yöntemleri, haplar ve benzeri şeylerle tamamiyle bir karmaşık hal almaktadır.

Zayıflamak için başta alınması gereken önemli bir hususta ne kadar istikrarlı olunması gerektiğidir. Bir işe adım atmadan önce karar vermek çok önemlidir. Bir programa yönelip, eğer ki bunun kararını başta verilmişse o kararı vermekten ziyade ne kadar devam ettirebildiği ve ne denli sağdık kalınabildiğidir.

Zayıflama Da İstikrarlı Olmak Gerekir Mi?

Zayıflama Da İstikrarlı Olmak Gerekir Mi?

Eğer söz konusu sağlığımız ise onu düzene koymakta bizim elimizden geçer. İlk başta düzenli bir diyet programı ve düzenli aktivitelerle eğlenceli bir hale dönüştürülebilir. Bunu bir ceza gibi değil amaç haline getirmek daha doğru olabilir. Çok ağır programlara girip vücudu kaldıramayacağı bir yükün altına sokup yorgun düşmek hem size mücadelenizi kaybettirecek hem de olumsuz sonuçlar almanıza sebebiyet verecektir ve ilerleyen zamanlarda hep en baştan pes edilebilir. Asıl olan doğru çalışma ile vücudunuz zamanla buna alışacak ilerleme kaydedebilmek ve pozitif sonuçlar vermeye başlayabilmek adına mücadele vermek gerekir. Aynı şekilde ilk başlarda zorlanmış olsanız da ilerleyen zamanlarda iradeniz de bu durumu artık kabullenecektir.

İnsan doğası kararları önce beyninde mantığıyla uygular. Sonra onu kendine kabul ettirmeye çalışır. Bir iş beyinde tamamlanmışsa artık gerçekleşmek üzere olduğunun resmidir. İrade ve hâkimiyet de aynı şekilde insanın kendi elindedir. Beyin kabul ettiği bir hususu vücuda yüklendiğinde vücutta otomatik olarak bu karara karşılık vermeye başlayacak zamanla da istenilen forma kavuşmaya yardımcı olacaktır.

Tek Yorum

  1. Nursel Akpınar demiş ki:

    istikrar ve sabır olmaz ise birşey olmaz o diyetten diyet artı spor da çok önemli bu durum içinde hepsi birbirini kovalıyor

    Şubat 27, 2018

Bu yazı yorumlara kapalı.